SHEIN – moja opinia po zakupach

Shein zakupy
Shein zakupy

Dziś sklepy stacjonarne są coraz bardziej wypierane przez sprzedaż internetową, która oferuje większy wybór i często niższe ceny. Jednym z portali internetowych, na którym można zrobić zakupy odzieżowe, jest strona SHEIN, wysyłająca zamówiony towar zza granicy. Zdecydowałam się znaleźć na niej sukienkę na wesele przyjaciółki, ze względu na ograniczoną rozmiarówkę w pobliskich sklepach.

Jak na stronie SHEIN znaleźć ubrania idealne dla siebie?

Kupując ubrania przez internet, zwykle martwimy się o to, czy ich zdjęcia rzeczywiście odzwierciedlają to, jak wyglądają. Niepewny jest często także rozmiar, kiedy odzieży nie sposób przymierzyć przed zakupem. Jak więc znaleźć coś idealnego dla siebie, nie mogąc najpierw zobaczyć, dotknąć i założyć na siebie wybranych ubrań? Przede wszystkim warto pamiętać o dokładnym czytaniu opisów każdego produktu. Wybierając ubranie takie jak sukienka, kostium kąpielowy, czy nawet buty, obok ceny znaleźć można przewodnik po rozmiarach. Po jego kliknięciu, na stronie pojawi się dokładny opis każdego z rozmiarów, razem z wymiarami podanymi w centymetrach. Żeby upewnić się, że wybrany rozmiar będzie dobrze leżał, warto dokładnie zmierzyć dotychczas noszone, wygodne ubranie, najlepiej odzież podobną do tej, którą zamierza się kupić.

Na stronie SHEIN wszystkie oferowane ubrania pokazywane na zdjęciach z modelkami. Czy zamawiane rzeczy tak samo układają się na ciele? Czy zdjęcia te oddają rzeczywisty wygląd odzieży? Dla tych, którzy nie są tego pewni, najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie fotografii dołączanych do opinii. Znaleźć tam można zdjęcia robione przez zwykłe dziewczyny, które po otrzymaniu zamówienia, chcą podzielić się swoimi wrażeniami.

Ogromny wybór odzieży plus size!

Na stronę SHEIN trafić można z wielu powodów – jednym z nich jest szeroki wybór różnorodnej odzieży we wszystkich rozmiarach. Niestety w sieciówkach bardzo często znaleźć można wyłącznie małe rozmiary S i XS. Wiele kobiet, które na co dzień noszą odzież w rozmiarach od 40 w górę, nie może wybrać tam nic dla siebie. Moje zakupy w SHEIN były poszukiwaniem eleganckiej, a zarazem wygodnej sukienki plus size, którą mogłabym założyć na wesele przyjaciółki. Stacjonarne salony oferujące tego typu ubrania nie proponują zbyt dużego wyboru, dodatkowo często zawyżając ceny swoich produktów. SHEIN to prawdziwy raj dla kobiety, która chce bawić się modą, dobrze wyglądać i świetnie się czuć, nie zważając na rozmiar. Bo czy swoboda w odkrywaniu własnego stylu musi być ograniczona przez rozmiary? W żadnym wypadku!

Co z jakością i czasem oczekiwania na zamówienie?

Zamówienia składane na stronie SHEIN wysyłane są zza granicy, przez co potrzebują nieco czasu, żeby dotrzeć pod polski adres. W przypadku kilku popularnych serwisów, szczególnie chińskich, czas oczekiwania na zamówienie może wynosić nawet dwa miesiące. W SHEIN sprawa wygląda jednak nieco inaczej – zamówione ubrania wysyłane są często z pobliskich krajów europejskich, przez co ich podróż jest krótsza i szybsza. Zamówienia docierają już nawet tydzień po ich złożeniu! Najczęściej są one dostarczane pod wskazany adres przez pocztę, jednak zdarza się także, że przekazuje je firma kurierska.

Moja sukienka ze strony SHEIN prezentuje się świetnie. Jakość materiału i przeszyć nie odbiega od standardowej, którą można znaleźć w większości popularnych sklepów. Różni się natomiast cena – bo czy w stacjonarnych sklepach można dostać sukienkę na wesele za mniej niż 100 złotych? To mało prawdopodobne, a jeśli nawet, istnieje prawdopodobieństwo, że zniszczy się ona już po pierwszym praniu. Moja sukienka z SHEIN wygląda jak nowa już po trzech praniach, a więc warto było poczekać tydzień, aż dotrze ona pod mój adres.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *