Rodzaje spodni męskich — poznaj najpopularniejsze fasony!

Podczas doboru dolnej części stroju kobiety mają do wyboru różne elementy garderoby – spodnie, spódnice, sukienki. Mężczyźni noszą tylko spodnie, ale to wcale nie znaczy, że zawsze musimy wyglądać tak samo. Męskie spodnie są w wielu odsłonach, a dzięki temu każde zestawienie może wyglądać zupełnie inaczej.

Spodnie różnią się między sobą pod wieloma względami. Mają inne fasony, kolory, tkaniny. W zależności od tego, na jakie się zdecydujemy, będą miały inny stopień formalności i z innymi ubraniami będziemy je komponować. Odrębną kwestią jest krój, który dobieramy pod kątem swojej sylwetki.

Najważniejsze rodzaje spodni

Zacznijmy od podziału spodni ze względu na typ i stopień formalności. Z pewnością najbardziej oficjalne i eleganckie są spodnie garniturowe. Nosimy je z garniturem lub łączymy z marynarką w innym kolorze. Są doskonałe na wyjścia formalne i nieformalne. Następne na liście są spodnie chino. To najbardziej uniwersalny wariant w męskiej garderobie i nieodzowny element stylizacji smart casual. Są to proste spodnie bawełniane, tradycyjnie w beżowym kolorze, ale modne są też inne barwy jak granat. W zależności od tego, z czym je połączymy, chinosy możemy dodać do stylizacji casualowej i półformalnej.

Wśród spodni casualowych, a więc pasujących do swobodnych nieformalnych wyjść, prym wiodą nieśmiertelne jeansy. Są w wielu kolorach i mają różne kroje, a ich cechą charakterystyczną jest to, że uszyto je z denimu. Jeśli lubimy swobodę i sportowe stylizacje, to zainteresujmy się spodniami dresowymi. Szyje się je z przyjemnej w dotyku bawełny. W sklepach nie brakuje modeli, które nadają się nie tylko na siłownię, ale też będą dobrze wyglądać w stylizacjach streetwearowych. Latem powinniśmy zaprzyjaźnić się z szortami, a więc spodniami z krótszymi nogawkami.

Najpopularniejsze fasony spodni

Wyżej wymienione typy spodni dodatkowo dzielą się różne fasony. Znajdziemy ich mnóstwo, ale jest kilka, z którymi spotkać możemy się najczęściej. Uniwersalnym krojem jest regular fit, gdzie nogawki są proste na całej długości. Takie spodnie są luźne i dobrze wyglądają na każdej figurze. Nieco bardziej dopasowane, choć wciąż nieopinające są spodnie o kroju slim fit. Przylegające do ciała są rurki, czyli skinny fit. Jest to fason zarezerwowany głównie dla szczupłych mężczyzn, który nie obawiają się eksponować linii nóg. Kiedy będziemy szukać czegoś, co będzie pomiędzy krojem slim i regular, to dobrą propozycją będzie fason tapered. Uda są szersze, a od kolana nogawki się zwężają.

Myśląc o zakupie spodni casualowych, możemy spojrzeć również na kilka innych krojów. W zestawieniach nieformalnych i streetwearowych będą wyglądać dobrze, ale nie znajdą swojego zastosowania w eleganckich strojach. Przykładem są modne joggery ze ściągaczem w okolicach kostek i z lekko obniżonym krokiem. Są szersze w biodrach i zwężają się ku dołowi. Innym typem są spodnie baggy. Charakteryzują się bardzo szerokimi nogawkami i obniżonym krokiem. Są jeszcze boot cut, czyli niegdyś będące hitem dzwony. Ponownie wróciły do mody.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.