Modne dodatki na lato

black Ray-Ban Wayfarer sunglasses on beach sand

Industrialne okulary a’la gogle

W sezonie letnim ostatnim krzykiem mody są ciekawe okulary. Najlepiej takie jak z futurystycznych filmów – z prostokątnymi oprawkami, kształtem przypominającymi narciarskie gogle. Szkła nie muszą być czarne, na wybiegach królowały też okulary w pastelowych kolorach. Ważne by było odważnie i kosmicznie!

Wyrazista biżuteria

Do letnich trendów można zaliczyć również rzucające się w oczy bransolety i kolczyki, najlepiej takie, które wpisują się w stylistykę lat 80. Te pierwsze mogą swoim kształtem przypominać supeł, jak w kolekcjach Acne lub być wysadzane muszelkami albo klejnotami, jak u Armaniego. Z kolei kolczyki koniecznie muszą mieć kształt koła i być pokaźnych gabarytów. Nie są to jednak cienkie kółka rodem z najntisów, lecz wykonany z pereł lub muszelek wyrazisty dodatek. Z kolei najważniejszym biżuteryjnym dodatkiem dla panów są pierścionki, mogą być zarówno rzucające się w oczy, jak i minimalistyczne – ważne by zagościły na palcach. 

Torebki (i plecionki)

Najmodniejsze torebki w sezonie letnim 2020 reprezentują dwie skrajności – z jednej strony są to torebki mini, które swoim kształtem i wielkością przypominają szkolny piórnik lub etui na telefon, z drugiej, torby XXL najlepiej wykonane z miękkiego materiału, wpisujące się w styl hobo. Charakterystycznym wzorem w przypadku tego typu dodatku jest plecionka, np. taka jak w kolekcji Bottega Veneta. Popularnością cieszyć się będą też retro kuferki wykonane z wikliny i duże torby z rafii.  

Apaszki

Latem wrócą również apaszki. Nie będą one jednak noszone na szyi lub we włosach (na przykład wplecione w warkocz, tak jak było to parę sezonów temu). W 2020 apaszki wracają na nasze głowy jako elegancka ochrona przed palącym słońcem. Jeśli boicie się, że będziecie zbyt mocno przypominać Jacka Sparrowa z “Piratów z Karaibów”, nie ma po co się stresować, o właśnie taki efekt chodzi. Taki dodatek będzie doskonale pasował do stylizacji typu retro lub hippie. Na wybiegach można było je podziwiać u Celine, Etro oraz Missoni. 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *