Co robić podczas lockdownu?

pink and white victorias secret textile

Dystansowanie społeczne, zamknięte puby, muzea i miejsca pracy sprawiają, że nic wam się nie chce, ale czujecie, że trochę głupio byłoby po raz kolejny pokazać się na Zoomie w dresie? Przeczytajcie nasze porady jak dobrze wyglądać podczas  epidemii. 

Dbajcie o cerę

Podczas sytuacji stresujących nasza skóra może stać się szara i zmęczona, istnieje też szansa, że szybciej zaczną pojawiać się oznaki starzenia. Dlatego niezwykle ważnym jest by dostarczyć swojej cerze odpowiedniej pielęgnacji. Przeczytaliśmy dostępne na Notino opinie i wytypowaliśmy kosmetyki, które pozwolą Waszej skórze wyglądać świeżo oraz zdrowo:

Zadbajcie o to jak wyglądacie

Jasne, dresy są wygodne, ale warto zostawić je na siłownie lub domowy czas odpoczynku. Nawet jeśli obecna sytuacja sprawia, że wasze biuro przeniosło się do domu i pracujecie w stu procentach zdalnie, dobrze wam zrobi powrót do ubrań, które normalnie nosiliście do pracy. Nie będą one tak wygodne jak wasze znoszone dresy, ale gwarantujemy, że zmiana ta zwiększy wasz komfort psychiczny i przywróci podział na to co publiczne, związane z pracą i na to co prywatne – domowe. Jeśli planujecie spotkanie online ze znajomymi czy waszą drugą połówką, też postawcie na ubrania, w które odzialibyście się gdzieś wychodząc. 

Jeśli w przed pandemią mieliście jakieś rytuały beauty, które porzuciliście z racji siedzenia w domu, na przykład malowaliście się lub układaliście włosy, wróćcie do nich. Tak samo jak w przypadku ubrań, te proste czynności przywrócą wam poczucie rutyny i spokój wewnętrzny, a na dłuższą metę również poprawią wasze samopoczucie.

Prowadźcie zdrowy tryb życia

Starajcie się utrzymać rutynę, chodźcie spać i wstawajcie mniej więcej o tej samej porze. Uprawiajcie sport, jeśli to tylko możliwe – ćwiczcie na świeżym powietrzu – pozwoli to wam utrzymać dobrą kondycję fizyczną, wyzwoli endorfiny i dotleni mózg. Jeśli opcja ta jest poza waszym zasięgiem – pamiętajcie o porannej gimnastyce, nie ma niczego gorszego dla kręgosłupa niż codzienne, wielogodzinne siedzenie przed komputerem. Warto jest też pamiętać o zdrowym odżywianiu – dostarczajcie swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych witamin oraz makro i mikroelementów. Dzięki temu będziecie się dobrze czuć, a jak wiadomo – samopoczucie przekłada się na wygląd. 

Nie bądźcie dla siebie zbyt surowi(-e)

Jasne, epidemia to stresujący czas. Dlatego tym bardziej nie można dać się zwariować. Nie sprawdzajcie newsów non stop, jeśli wywołuje to w was zbyt duży niepokój. Nie czujecie się na siłach by produktywnie spędzać czas? Nie powinniście czuć wyrzutów sumienia, każdy ma prawo do odpoczynku, nie trzeba non stop pracować! Obserwujecie u siebie dokładnie odwrotne zachowanie? Rozpiera was energia do wypróbowania nowych czynności? Podejmijcie wyzwanie, większa ilość wolnego czasu to idealny moment na eksperymenty. Pamiętajcie o kontakcie z najbliższymi – dzwońcie do rodziny i przyjaciół, organizujcie wspólne watch parties na Zoomie. Ograniczenie stresu pozytywnie wpłynie na wasz wygląd. Dzięki kontaktom z bliskimi nie będziecie się czuli aż tak samotnie. 

Dogadzajcie sobie

Pandemia jest wystarczająco straszna sama w sobie, więc nie musicie sobie dodatkowo utrudniać życia, rezygnując z dotychczasowych zachcianek. Przed wirusem chodziliście co weekend do ulubionej knajpy ze znajomymi? Jeśli istnieje taka możliwość – zamówcie je, a następnie zjedzcie wspólnie w tym samym składzie co wcześniej (ale każdy przed własnym ekranem). Jeśli macie ochotę na nadrobienie filmów, które zawsze chcieliście zobaczyć, ale nie wiecie czy powinniście spędzić cały dzień, leżąc na kanapie przed telewizorem – pozwólcie sobie na tę chwilę relaksu. 

W czasie pandemii polecamy również gorące kompiele, doskonale koją nerwy, przywracają skórze gładkość i witalność. Dla stworzenia przyjemniejszej atmosfery radzimy zapalić pięknie pachnące świece, na przykład Japanese Cherry Blossom z kolekcji Bath & Body Works, a wannę po brzegi wypełnić wodą i pianą.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *